Archiv – Ferraty – pro děti a začátečníky

Kdy: 26. – 28. 9 .2015 Změna, jelikož se nikdo další neozval že se chce přidat (a taky kvůli počasí), akce bude jen jednodenní a to neděle Modlinger s následným přesunem do Hohewandu. Odjezd domů v pozdních hodinách.web

Kde: blízké okolí Vídně

Ubytování: Individuálně – kemp, penzion,….

Akce je zaměřená na nejmenší horolezce

V sobotu máme v plánu zdolání lehké ferraty označené jako vhodná i pro děti. Co je ferrata se dočtete kupříkladu na wikipedii. Vzhledem k přijatelné vzdálenosti a optimální obtížnosti (většinou B jednou B/C) i délce (něco přes 100m) jsme vybrali ferratu Mödlinger. Na odkazu naleznete mapu kde to ve Vídni je, pár fotek z ferraty, mapu lezecké cesty s vyznačením obtížnosti….
Noc bychom přečkali v některém kempu, kdo není typ pod stan, sám si něco zajistí.

V neděli bych rád prolezl Natur park Hohe Wand. Tam se dají podle zdatnosti lezce vybrat různě dlouhé a různě obtížné ferraty. Od vyloženě turistických chodníčků, které jsou pro jistotu zajištěné a značené jako A, přes trasy obtížnosti B, jejichž zdolání vyžaduje respekt k hoře a překonání strachu z výšek, ovšem bez nutnosti zvládat lezecké techniky, až po ty vyžadující nějakou zkušenost – C – D. Je zde i úsek s obtížností E. To je pro opravdové lezce. Nicméně je možnost se vydat na tutu Éčkovou ferratu, jelikož se dá ono Éčko obejít jinou větví této ferraty s obtížností max D.

Pondělí je státní svátek. V Rakousku je to běžný den. Nabízí se možnost projít si centrum, jít do ZOO…. Samo sebou, kdo chce, může lozit. Co podnikneme v pondělí budeme domlouvat podle potřeby namístě. Předběžně nic organizovaného.

Co je potřeba vzít s sebou: kdo má možnost lezecký sedák, doporučuji i prsní úvazek, helmu, feratovou brzdu, sjednat si pojištění a uvézt, že jde o ferraty. Doklad totožnosti. Výstroj si lze vypůjčit v některých prodejnách nebo lezeckých centrech. Jídlo, pití  a oblečení pro různé povětrností podmínky. Kdo jde do kempu stan, karimatka spacák. Nejsou od věci cyklistické rukavice a za slunného dne i sluneční brýle.

Jak by to probíhalo:
Sobota: sejdeme se pod stěnou. Kdo nemá žádné zkušenosti, vyslechl by si malou přednášku. Ten, kdo poleze se svými dětmi sám, a dohlídne si na ně, může vyrazit individuálně. Kdo to ponechá na nás, budeme si po jednom děti brát s sebou a provedem je celou ferratou. Kdyby nastal nějaký problém, dítko by  se natolik bálo, že by ji nedalo celou, je tam několik, možností si to zkrátit a vrátit se turisticky zpět.
Dospěláci, kteří nepolezou, pomůžou s dohldem nad dětmi, kteří nejsou na ferratě.

Neděle: rozdělíme se podle výkonnostních kategorií a po skupinkách se vydáme k odpovídající ferratě. Tohle se vše upřesní v neděli.

Prosím o bedlivé zvážení, zda by to mělo vaše dítko zkusit. Jestli víte, že na průlezce na pískovišti jančí na druhém stupínku, jak asi bude zvládat výšku odpovídající komínu Colorlaku ve Starém Městě. Přeci jen pojdete kus cesty, tak aby z toho nebyly jen oči pro pláč a trauma dítěte.

Odkazy:
ferrata Mödlinger
 přímo ve Vídni – sobota
několik ferrat v parku Hohe Wand – neděle
zapůjčení výstroje – prodejna Wolf Peak Mountains je pro nás asi nejblíže, mají solidní nabídku materiálu ve skvělém stavu, ceník mají na facebooku

Na všechny odvážlivce se těší Kolínkotour, divize Uherské Hradiště

Napsat komentář