Archiv – Říjnová ferrata Kaiser – Franz – Joseph Klettersteig

Kdy:  13.-14.10.
Kde:  Rakousko – KAISER – FRANZ – JOSEPH KLETTERSTEIG – SEEMAUER

Po vašem remcání o feratách přes týden podléhám nátlaku a plánujeme feratu o víkendu. Snad říjnové počasí dovolí a hora nás přijme.

 

Hlavní cíl je v sobotu zdolat jednu z nejvyhlášenějších ferrat Rakouska KAISER – FRANZ – JOSEPH KLETTERSTEIG – SEEMAUER. Považte sami. 15minut nástup, 4 hodiny lezení, sestup 2 hodiny. Obtížnost D, Nádherné vzdušné úseky. Kdo by na konci ferraty měl dost sil, může navázat na další, teď již kratičkou ale těžší ferratu Rosslochhlohlen D/E. …

Ferata zabere +- 7hodin, v případě zdolání bonusu Rosslochhlohlenu ještě asi hodina navíc. Chtělo by to přivstat si, ať se vrátíme za světla. Slunce zapadá před 19:00, proto na parkovišti by to chtělo být po ránu 9:30, ať je rezerva. Cesta z UH je zhruba 350 km, časově 4 hodiny.

 

Co v neděli? Třeba weichtalhaus. Je to skalka s několika feratami od B po E/F, plus kdo chce, je zde i klasický  lezecký terén.

Ze soboty na nedělil přespíme 130 km od sobotní feraty , ve freecampu na parkovišti v RaxAlpe, u lanovky Hirschwang an der Rax. Freecamp je bez sprchy, jen místo pro stany, WC, umyvadlo. Je zde zákaz táboráku a grilu. Jen vařiče jsou povoleny.

Weichtal house je od parkoviště s freecampem asi 6km autem 🙂

Napsat komentář