Archiv – S dětmi pod širák

Kdy: z 28. na 29.8. 2018
Kde: Tománkova Hájenka na Salaši

Hlavní cíl je zvládnout noc v lese. Nejsnažší varianta je na karimatce v přístřešku na místě původní Tománkovy hájenky. V 17:00 sraz na točně autobusu na konci Salaše (ten co je za Velehradem, ne u Zlína). Odtud se pěšky přesuneme k Tománkově Hájence. Cca 3 km. Přesun už se vším co potřebujete na přežití do příštího odpoledne. Přečkáme do rána.
V plánu bylo i opékání v ohništi, jež je součástí přístřešku. Uvidíme tedy co udělá počasí o víkendu, pokud vydatněji poprší, tak by jsme mohli udělat i oheň.

Ráno je naplánovaný výstup na Brdo. Cca 4,5km tedy + 2,5 h . Je to nejvyšší vrchol vysokohorského masivu Chřiby, nejzápadnější část Karpatského oblouku. Takovým borcům jako je Kolínkotour není možné odpírat takový sportovní výkon. Lezecké vybavení ani sněžnice nebudou potřeba.
Jde se na rozhlednu, zde se dá koupit nějaká tatranka, kafčo, pívo. Pořádné jídlo zde asi nemají, to víte logistika na takový vrchol není zrovna lehká. Pak už jen zbývá vybrat sestupiovou trasu:

  1. nejkratší – po modré přes padlé na točnu cca 4,5km
  2. přes salašskou rozhlednu cca 7km
  3. přes Bunč (oběd) a salašskou rozhlednu cca 10km

Kterou sestupovou trasu vybereme se dohodneme večer na místě, někteří potřebují být ve 14:00 u auta, tak to k tomu budeme směřovat.

Na všechny se těší Myslivec,
ředitel divize Uherské Hradiště

 

 

 

Časy ještě upřesním. Parkování doporučuji na točně autobusu na Salaši.  Busem taktéž možno.

Myslivec

 

Napsat komentář